Burcunuza Göre Zaafınız Neler?

Herkesin zaafları, sevinçleri ve üzüntüleri tabii ki vardır ama kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimi kendini önemsiz hissettiğinde kederlenebilir, kimi ateşli bir tartışmadan sonra… Telaşlanmayın, astroloji bunlara yorum getiriyor…😊

İnsan ilişkilerinde hangi burç neye üzülüyor, neye seviniyor, kalbini ne kırıyor, ne onarıyor hepsinin reçetesi bu yazıda… Burcunuzu bulun ve bakın bakalım; Buradaki tespitler size ne kadar uyuyor?

Koç ve Yükselen Koç

💫Koç’un en büyük zaafı hevesli oluşu. Herhangi bir konuda çocukça heveslere kapılabilir.
Burçlar aleminin en yüksek egolu burçlarından biri olan Koçu, üzmek, kırmak, yaralamak o kadar da kolay değil ne yazık ki ama zaafı o kadar açık ki, bir Koçu üzmek isteyen biri tam 12'den vurabilir. Ortaya çıkardığı iş hakkında kötüleyici sözler söylemek hatta abartıp rakibini övmek Koçları çılgına çevirir. Küçümsenmek, eksiklerini duymak bir Koçun en son yaşamak istediği duygular arasında. Peki üzülen, bir Koç nasıl teselli edilir? Tabii ki egosu okşanarak. "Bu işi senden başka kimse halledemez!" cümlesi sihirli cümle!

Haftanın tavsiyesi; bu hafta bütün planları iptal edip kendi projelerinize odaklanmanız gerekebilir. Bu yüzden kimseye söz vermemeye dikkat edin!

Boğa ve Yükselen Boğa

💫Boğa’nın en büyük zaafı güven. Güvendiği kişilere tüm konularda yelkenleri suya indirir.
Bir Boğa, durduk yere sinirlenebilir, sebepli sebepsiz ortalığı birbirine katabilir. Hayatının bir bölümünde hoşlarına gitmeyen bir şeylerin olduğunu hisseden Boğalar, bununla yüzleşmek yerine karşılarına ilk çıkan şeye saldırmaya ve sinirini ondan çıkarmaya çalışır. Boğaları üzen yegane şey ise, geçmişte yaptığı hataların yüzlerine vurulması olacaktır. Sinirli olmadığı anlarda anlaşılması en kolay burçlardan biri olan Boğanın sinirini ise, güzel yemek, kaliteli müzik ve sofistike ortamlar yumuşatır.

Haftanın tavsiyesi; bu hafta özellikle yakın çevrenizden insanların sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Karşınızdaki insanın potansiyelini iyi anladığınıza emin olmanızda fayda var!

İkizler ve Yükselen İkizler

💫İkizler’in en büyük zaafı iletişim. İletişimi hoşuna giden herkese kolaylıkla her şeyini anlatabilir.
Genel olarak neşeli ve eğlenceli olan burcun mantıkları bilinenin aksine çok düzgün çalışır. Yaşadıkları duygu geçişlerinin geçici olduğunu çok farkında olan ikizler, üzüntü, öfke, mutluluk gibi duyguları anlık olarak yaşayıp hayatına devam eder. İkizleri çılgına çevirecek şey; iftira olur. Bir konuda suçlanır ve iftiraya uğrarsa, öfkeleri üzüntülerinden daha büyük olacaktır. Yine de kolay kolay üzüntüye kapılmayan İkizleri mutlu etmek de bir o kadar kolaydır. Bir şeyler anlatırken karşıdaki insanın samimiyetle onu dinlediğini hisseden İkizler, dünyanın en mutlu insanı olacaktır.

Haftanın tavsiyesi; üzerini kapamaya, görmezden gelmeye çalıştığınız konular gündeme gelebilir. Artık bir yüzleşme yapma zamanınız geldi! Yüzleşmekten kaçmayın ve merak ettiklerinizi olduğu gibi net bir şekilde sorun!

Yengeç ve Yükselen Yengeç

💫Yengeç’in en büyük zaafı şevkat. Ona şevkat gösteren herkese kalbini açabilir.
Bir Yengeci üzmek için ona yakın olmak, onun hayatında etkin bir rol alıyor olmak gerekir. Ancak kalbine ulaşan kişilerin kırması mümkün bir Yengeci ama kalbini açtığı kişi onu kırmamak için elinden gelen her şeyi de yapacaktır. Bir Yengeç için ailesi oldukça önemli olduğundan, ailesi tarafından yalnız bırakıldığı hissine kapılması onu derinden yaralar. Kolay kolay öfke nöbetleri geçirmeyen Yengeçler, kendisine güvenmeyen bir insanla karşılaştığı zaman genellikle çılgına döner.

Haftanın tavsiyesi; mesleki konularda bu haftalarda bazı netleşmeler gündeme gelebilir. İyi bir iş fırsatı yakaladıysanız kafanızın karışmasına izin vermeyiniz!

Aslan ve Yükselen Aslan

💫Aslan’ın en büyük zaafı övülmek. Onu övüp pohpohlayan herkese kanabilir.
Bir Aslan, genellikle yara aldığını dışarıya göstermez. O yüzden onun üzüldüğünü, öfkelendiğini görmek neredeyse imkansızdır. Egosunun zedelenmesine tahammülü olmayan Aslanların öfke nöbetleri genellikle bu yüzden olur. Yine de kendi kendini teselli etme konusunda usta olan bu burç, birilerinin ona katlanamadığını duymaktan hiç hoşlanmaz. İşte bu onları hüzünlendiren tek konu olur. Bir Aslanı memnun etmek için ise ona sonsuz ilgi göstermek yerinde olacaktır. İlginin kendisinde olduğunu hissettiği anda keyfi yerine gelecektir.

Haftanın tavsiyesi; bu sıralar daha cesur davranışlar sergileyebilirsiniz! Görmek istediğimiz Aslan da böyle cesur bir Aslan! Özellikle şu sıralar korkularınızın sizi yönetmesine izin vermemelisiniz!

Başak ve Yükselen Başak

💫Başak’ın en büyük zaafı takıntısı. Herhangi bir şeyi kafasında netleştirdiğinde sonrasında aksini düşünmesi çok zor.
Evrenin en zor burçlarından biri olan Başaklar, genellikle etraflarındaki hiçbir şeyden memnun olmazlar. Birilerini eleştirmekten, kınamaktan, eksiklerini anlatıp durmaktan ekstra keyif alan Başaklar, söz konusu kendileri olduğunda burnundan kıl aldırmaz. Birileri onu eleştirmeye başladığı anda öfkeden deliye döner ve hırsından bütün dünyayı ele geçirme planları yapar. Bir Başağı üzmek için ise onun başarısızlıklarını dile getirmek nokta atışı olacaktır. Hayattaki çabalarının boşuna olduğunu duyan bir Başak, yerle bir olacaktır.

Haftanın tavsiyesi; bu hafta kendinizi güçlü, iyi ve başarılı hissedebilirsiniz. Bu his yalnızca soyut bir şey olarak kalmayacaktır. Yalnızca biraz daha sabretmeniz gerekebilir!

Terazi ve Yükselen Terazi

💫Terazi’nin en büyük zaafı sevilme ihtiyacı. Sürekli etrafındakiler tarafından sevilmek ve onaylanmayı arzu eder.
Terazi insanları oldukça zeki olduklarından, onları üzmek, kırmak ve mutlu etmek hayli zordur. Bir Teraziyi üzmek için, onların haksız olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Haksızlık Terazi için kilit kelimedir. Haksız yere suçlanan bir Terazi, öfke nöbetleri geçirecektir. Bir Teraziyi memnun etmek için ise bilmediği hikayeleri anlatmak, ütopik şehirlerde gezintiye çıkarmak, hayal dünyasını beslemek yerinde bir hareket olacaktır.

Haftanın tavsiyesi; kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Özellikle bu aylarda sorumluluklarınız daha da artabilir! Aslında bu sorumluluklar sizi farkında olmasanız bile daha iyi hissetmenizi sağlıyor!

Akrep ve Yükselen Akrep

💫Akrep’in en büyük zaafı her konuya siyah beyaz yaklaşımı. Bu yüzden sürekli kendini bir konuda taraf hissedebilir.
Astroloji aleminin en öfkeli burcu olan Akreplere geldiğimizde destur çekmek gerek. Bir Akrebin var oluş nedeni zaten tamamen sıkıntı, öfke, sinir harbi. Her sabah nemrut bir şekilde uyanıp, her gece saç baş yolarak uykuya dalarlar. Bu kadar çabuk sinirlenen bir burcu ancak sinirlendirmek kolaydır, onları derinden yaralamak neredeyse imkansızdır. Üzülecekleri tek nokta kendilerini iyi gördükleri bir alanda yeterince iyi olmadıklarını duymak olacaktır. Onu eleştirmek, karşısındaki kişinin ona karşı yapacağı son hata olabilir. Bir Akrebin mutlu olması ise sevmeyi öğrenmesi ile başlayacaktır. Önce kendisini, sonra dünyayı sevmeye başlayan bir Akrep, kalıcı mutluluğun kapısını aralamış demektir.

Haftanın tavsiyesi; çok çalıştınız, çok çalışıyorsunuz ve çok çalışacaksınız. Bu hafta kendinize es verip kısa bir tatile çıkmanız iyi olacaktır.

Yay ve Yükselen Yay

💫Yay’ın en büyük zaafı yeni konular keşfetmek istemesi. Dikkati sürekli dağılarak ilerlemek zorunda kalabilir. Bir Yayı mutlu etmek için dışarıdan bir şeyin gelmesine gerek yoktur. Onlar kendilerini mutlu etmenin yollarını zaten bulmuşlardır. Tek istedikleri, birilerinin yanında olması, mutluluğunu onunla paylaşması. Burçlar aleminin sinirleri alınmış burcu olan Yaylar, işler rayından çıkmadığı sürece, sinirlenmez, öfkeden deliye dönmez ancak bir Yay, yaptığı işte başarısız olursa, o zaman depresyonlardan depresyon beğenmeye başlar. Bir kişi, bir Yay insanını mutsuzluk denizinde boğmak istiyorsa, onu aramasın, sormasın, terk etsin. Bu durum onlara kısa süreli bir mutsuzluk verecektir ancak kendi çabaları ile yine bu durumdan kolayca sıyrılacaklardır.

Haftanın tavsiyesi; yeni fırsatlar, yeni projeler! Bu haftanın gündem konusu bu! Yalnızca birden fazla projeye dalmamalısınız, tutamayacağınız sözler vermekten kaçınmalısınız!

Oğlak ve Yükselen Oğlak

💫Oğlak’ın en büyük zaafı başarı arzusu. Bu çoğu zaman onu başarı yolunda keyif almaktan uzaklaştırabilir. Başarının göbek adı Oğlak. Çalışmak onlar için bir hayat tarzı, bir şeyler üretmek adeta bir hobi. Genellikle başarısız ve eksik olduklarını hissettiklerinde mutsuz olurlar. Kendilerini aşırı derecede önemli gördüklerinden Oğlakları üzmek oldukça kolaydır. Karşısındaki kişi kendisini yeterince önemsemezse, onlar da dert sahibi olabilirler. Bir Oğlak, kolay kolay öfke nöbeti geçirmez ancak yaptığı işin sıradan, herhangi birinin yapabileceği bir iş olduğunu biri onlara söylerse, deliye dönerler. Birilerini yönetmekten aşırı derecede keyif alan Oğlakları mutlu etmek için ise ipleri eline vermek yeterli olacaktır.

Haftanın tavsiyesi; içinize attığınız bir konuyla yüzleşmek isteyebilirsiniz. Yüzleşmekten korkmayın, kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatmaktan çekinmeyin!

Kova ve Yükselen Kova

💫Kova’nın en büyük zaafı insancıllığı. Bazen kendisini zerre ilgilendirmeyen konu için bile savaşabilir. Kovalar genellikle melankolik insanlar olduğundan, karşı tarafı aşırı derecede tükenmişlik sendromuna sokabilir. Bu melankolisi sadece şekil olarak kalır. Aslında kendileri oldukça espritüel, cana yakın, komik insanlardır. Keyfinin yerine gelmesi için kendi ayarında kişilerden komik hikayeler dinlemesi yeterlidir. Bir Kovanın katlanamadığı tek şey, karşıt fikirdir. Kendisi gibi düşünmeyen herkes onu aşırı derecede sinirlendirir. Kolay kolay üzüntüye kapılmayan Kovaların hassas oldukları nokta ise güvendir. Güveni yıkılan bir Kovanın gerçek dünyaya dönmesi biraz zaman alır.

Haftanın tavsiyesi; kalbinizi heyecanlandıran yeni birisi hayatınıza girebilir. Fakat bunu için geçmiş ilişkilerinizden kurtulmanızda fayda vardır. Geçmişi bir kenara bırakmak için güzel bir dönem!

Balık ve Yükselen Balık

💫Balık’ın en büyük zaafı empatisi. Ona anlatılan bir derdi kendi derdi gibi benimseyip üzülebilir. Bir Balık ile mücadele etmek oldukça zor! Karşıdaki kişi onu sinirli zannederken aslında alakası yoktur, üzgün zannederken neşeden deliye dönmüştür… Bu burcu anlamak biraz zaman istiyor ama mutluluk konusunda oldukça kolaydır. İlgi alanları keşfedilen bir Balıktan bir şeyler öğrenmek isteyen birileri çıktığından Balıklar zevkten dört köşe olurlar. Baskı altına alınmaktan, birilerinin ondan beklentisi olmasından hiç hoşlanmaz. Bir Balık hayal kırıklığına uğradığı anda hüzün denizinde kendini boğabilir.

Haftanın tavsiyesi; çevrenizdeki insanları istemeden kırabilir, davranışlarınız siz farkında olmadan kabalaşabilir. Bu yüzden yapacağınız hamleleri iyice düşünüp öyle yapmalısınız!

BU YAZILARI DA OKUMALISINIZ!